Miłość od najmłodszych lat

Jako dorośli niejednokrotnie wracamy do pięknych wydarzeń z naszego dzieciństwa. Mogą to być np. nasze pierwsze wspomnienia sportowe. Niejedno z nas zakochało się w jakimś sporcie, oglądając mecz na stadionie u boku taty, grając na podwórku z kolegami czy przez przypadek przełączając na jakiś kanał w telewizorze.
Jednak najczęściej wbijającą się w pamięć pamiątką sportową jest moment chwały znanego sportowca lub drużyny. Nasi dziadkowie oglądali triumf Wojciecha Fortuny na zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Sapporo w 1972 albo brąz "Orłów Górskiego" w 1974r. na mundialu w RFN.
Nasi rodzice oglądali srebrny medal piłkarzy na Igrzyskach w Barcelonie w 1992r. czy początek ery Adama Małysza – “Orła z Wisły”.

5 powodów dla których warto uprawiać sport

Sukcesy naszych rodaków

Dzisiaj również możemy zachwycać się sukcesami m.in Roberta Lewandowskiego na boisku, Kamila Stocha na skoczni czy Bartosza Zmarzlika na torze żużlowym.
To właśnie w momencie zauroczenia się sportem zaczęły się wielkie kariery sportowców, ponieważ wtedy w głowie zakiełkowały ich marzenia. Być może właśnie w tej chwili gdy czytasz ten tekst jakieś dziecko, wyznaczyło sobie cel, który brzmi: "Chcę zostać mistrzem świata". Kończąc chciałbym zaapelować, aby wspierać ambicje sportowe wśród swoich znajomych czy dzieci, ponieważ każdy z nich, jeśli pokochał prawdziwą miłością jakiś sport, na pewno to doceni i będzie tym chętniej dążył do celu.

1 Comment

Radosław 17 czerwca 2021 at 01:04

Wciąż potrzeba więcej sukcesów w polskim sporcie, zwłaszcza w piłce nożnej, która mianuje się sportem narodowym.

Leave a Comment