Smartwatch a smartband – dlaczego warto mieć jedno z urządzeń?

Urządzenia te są wykorzystywane przez osoby w różnym wieku. Uprawiające sporty profesjonalne i amatorskie. Nie są identyczne i każde z nich to inne funkcje. Przeczytaj o tym, co je różni i dlaczego warto mieć jedno lub obydwa.

Smartwatch – co to takiego i jakie ma funkcje?

Nowoczesny zegarek mający dotykowy ekran. Za jego pomocą można używać wielu aplikacji dostępnych także na smartfon. To jednak jest smartwatch pokazujący nie tylko godzinę i wiele osób chwali ten produkt. Zobaczysz na nim powiadomienia z aplikacji, których używasz na co dzień. Pozwoli on na wygodne przeglądanie za pomocą dotyku. Urządzenie zwane smartwatch zegarek może stanowić minikomputer lub mniej zaawansowaną opaskę. Warto przejrzeć parametry techniczne i zdecydować się na ładny kolor z oferty sklepów. Dzięki niemu znane ze smartfona funkcje będą na mniejszym ekranie. Wygodne w użyciu i noszone na nadgarstku stanowić mogą codzienną biżuterię dopasowaną do każdej stylizacji.

Aktywność fizyczna, a sport

Smartband – co to takiego i jakie ma funkcje?

Urządzenie podobne do bransoletki. Jego inna nazwa to opaska sportowa, smart bransoletka. Najczęściej używane są wymiennie, ale oznaczają to samo. Pokazuje prędkość jazdy rowerem, hulajnogą, a także warto ją zabierać na siłownię i plażę. Wodoodporność zapewni wygodne używanie w wielu warunkach. Przypomni, że Twojego ruchu zbyt mało. Nie mają ekranu i powiadomienia pokazuje dioda. W celu poznania szczegółowych informacji potrzebny jest smartfon. Gdy nie będziesz wiedzieć, gdzie jest twój telefon, nie sprawi to problemu, bo urządzenie smartwatch opaska sportowa go zlokalizuje. Stanowi ładną biżuterię zamiast tradycyjnych bransoletek, które nie mają tylu funkcji. Czarny pasek jest elegancki i pasuje do większości stylizacji. Możliwa jest wymiana paska, gdy się zniszczy bez kupowania nowego sprzętu. Nie trzeba na te urządzenia etui zabezpieczającego. Często są wodoodporne niezależnie od różnic między smartband a smartwatch nie zepsują się i nadal będą działały.

Jedno czy obydwa?

Na pewno nie da się nosić dwóch, ale możliwe są zmiany. Dlatego opaska sportowa będzie z dobrym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby. Jeśli ktoś chce proste urządzenie mierzące różne parametry związane ze sportem. Osoby pragnące mieć więcej funkcji w jednym wybiorą smartwatch.

Dla kogo te urządzenia?

Korzystać mogą kobiety i mężczyźni aktywni na co dzień. Liczy się spacer z psem, bez zwierząt, jazda rowerem, a nawet chodzenie po sklepach. Niezależnie co wybierzesz smartwatch czy smartband zliczą kroki i inne ćwiczenia. Zobaczysz raporty z nich i możesz się nimi chwalić w mediach społecznościowych. Motywować innych i siebie do dalszego używania zegarka wraz z odpowiednimi aplikacjami. Wiele osób będzie zadowolone z tego, że zna swoje możliwości sportowe w liczbach. To zachęca do ćwiczeń, zwiększenia wysiłku do uzyskania wymarzonej sylwetki i zdrowia.

Jak widać, każde z urządzeń ma plusy i minusy. Wiele funkcji mniej zaawansowane dostępne dla każdego, kto chce to mieć. Dzięki tym urządzeniom codziennie będziesz wiedzieć więcej o swojej aktywności. Lekki smartband czy smartwatch nie jest wyczuwalny na nadgarstku. Wygodne do pracy, szkoły, podczas wypraw w góry. Zapoznaj się z ofertami sklepów, ulubionych blogerów, sportowców i sprawdź, czego używają.

1 Comment

Sara 17 czerwca 2021 at 01:03

Ze względu na wbudowany GPS w smartwatchu, posiadam i użytkuje to urządzenie

Leave a Comment