Urlop za granicą

Sezon urlopowy właściwie trwa cały rok. Już nie tylko w okresie letnim wyjeżdżamy na upragniony urlop. Coraz częściej wyjeżdżamy w pozostałych porach roku. Wynika to z tego, że chcemy poznawać dalsze zakątki naszego globu, a także zmienia się cel naszych podróży. Nie podróżujemy już tylko po terenie Europy. Zanzibar, Tajlandia, Japonia, Australia, Meksyk, Nowa Zelandia to już nie tak egzotyczne kierunki, jak dawniej. O ile kilkanaście lat temu podstawą było leżakowanie na plaży i od czasu do czasu zwiedzanie, o tyle teraz planujemy bardziej uatrakcyjniony wyjazd połączony z realizacją naszych pasji. Windsurfing, kitesurfing, jazda na quadach, jazda na nartach wodnych, kolarstwo górskie, jazda na nartach poza wyznaczonymi trasami to wybrane sporty, które możemy uprawiać podczas urlopu.

Jeżeli planujesz aktywne spędzenie wolnego czasu uprawiając jakiegokolwiek sport pamiętaj, aby zawrzeć odpowiednio skonstruowaną umowę ubezpieczenia podróżnego.

Każde dziecko Ci to powie, sport to zdrowie

Jak to zrobić?

1. Opowiedz o swoich planach agentowi ubezpieczeniowemu. Dokładnie podaj co zamierzasz robić na urlopie. Dzięki temu agent rozszerzy zakres ubezpieczenia o odpowiednie „dodatki” – w opisywanym powyżej przypadku rozszerzy zakres o odpowiedzialność za szkody powstałe wskutek uprawiania sportów wysokiego ryzyka.
2. Rozważ proponowane wyższe sumy ubezpieczenia kosztów leczenia. Pamiętaj, że uprawianie sportów wysokiego ryzyka generuje większe prawdopodobieństwo wystąpienia groźnego wypadku, a co za tym idzie znacznie wyższych kosztów leczenia. Dodatkowo dopasuj wysokość sum ubezpieczenia kosztów leczenia do miejsca, w które się wybierasz. Z wyższymi kosztami leczenia spotkasz się np. w USA.
3. Jeżeli zabierasz własny sprzęt sportowy masz możliwość jego ubezpieczenia. Również poinformuj o tym agenta ubezpieczeniowego.
4. Zawrzyj umowę ubezpieczenia na pełny okres urlopu, a nie tylko na czas kiedy planujesz uprawianie sportów. Nieszczęśliwy wypadek lub choroba może wystąpić
w każdym czasie.
5. Nie zapomnij zapłacić składki za zawartą umowę ubezpieczenia przed wyjazdem- umowa ubezpieczenia podróżnego „działa”, gdy jest opłacona składka.

Zadbaj o swój komfort psychiczny na urlopie.

1 Comment

Ryszard 17 czerwca 2021 at 01:05

Oczywiście ubezpieczenie sportowe jest obowiązkowe w moich wypadach w dalsze zakątki świata.

Leave a Comment