Jak sport to zdrowie i duuużżżooo więcej

To wspaniały czas bycia ze sobą, zabawy, wymiany doświadczeń, pielęgnowania pasji, zabawy, hartowaniu ducha i ciała, sposób na stres i regeneracje, sposób na odpoczynek i problemy duże i małe, sposób na nowe przyjaźnie, nowe pomysły.
Od początku mojej macierzyńskiej drogi wiedziałam, że sport musi być obecny w życiu moich synów, a jaki to dzieciaki testują próbują i wybierają:-)

Pływanie

Mój 5 letni syn lubi pływanie, woda stałą się jego żywiołem, tu zapomina o tym, że jest wstydliwy, że nosi okularki i nie lubi pierwszy się odzywać, pod okiem trenera bawi się, pływa chlapie i nawiązuje nowe znajomości przełamując nieśmiałość. Co tygodniowe wyjście na basen to rzecz obowiązkowa, na drodze nie stają nam mrozy czy deszcze, a dzięki temu nie mam mowy o jesiennych przeziębieniach czy groźnych wirusach, takie hartowanie w wodzie to świetny sposób na zdrowie.
Pływanie to jednak nie jest jego największa sportowa miłość. Mój mały przedszkolak tak na prawdę głowę stracił dla szermierki.

Szermierka

Środa godzina 17 mały zawodnik staje do walki, nie straszna mu ciężka rozgrzewka, trudne tory przeszkód i wyścigi z rówieśnikami, wszak przecież to trening szermierki. Oskarek pokochał szermierkę, to ona uczy go zwinności, szybkości, koordynacji ruchów. Ten sport to również doskonały sposób poznawania zasad uczciwej rywalizacji, szacunku do przeciwnika i zasad dobrego wychowania, a gdy trener doskonale orientuje się w bajkach, i potrafi je wpleść w zajęcia to uśmiech z dziecięcych buziaków nie schodzi, walczą jak rycerz Mike, czy nawet Barbie;-)
Mój 2 letni syn to urodzony piłkarz:-)
Piłka mała czy duża, ale gdy pojawia się w zasięgu jego wzroku musi być jego. Kopnięcie, gol to jego świat i nawet mały upadek nie może mu popsuć humor, gdy mówi "Mama ciałuj" to wiem, że choć boli zaraz będzie grał dalej.

Planujesz realizować swoje pasje sportowe na urlopie za granicą?

Inne sporty

Piłka, rower, pływanie, bieganie, taniec, skakanie, narty, łyżwy czy sanki, moje dzieciaki próbują wszystkiego, bawią się, śmieją, liczę na to, że znajdą w tym swoją pasje, odnajdą perełkę, którą pokochają miłością prawdziwą, że sport da im wielką satysfakcje, radość i odprężenie.
Sport to zdrowie, ale nasze dzieciaki muszą mieć przykład od nas.
Największą radość mają moi synowie ze sportów, które uprawiają z nami, gdy tata trenuje z nim razem szermierkę to jak mówi mój syn "najlepszy dzień jego życia", a gdy razem jeździmy na rowerach, słodki uśmiech na zasypiającej twarzyczce mówi więcej niż słowa:-)