Nie od dziś zarobki osób popularnych cieszą się zainteresowaniem szerszej publiczności. Tak samo jest w przypadku sportowców. Mariusz Pudzianowski, szerzej znany jako Pudzian zasłynął jako strongman, jednak obecnie zajmuje się głównie walkami MMA. Choć nie jest o nim już tak głośno, a szczyt formy ma już on za sobą, wciąż nie może narzekać na słabe zarobki.

5 powodów dla których warto uprawiać sport

Kim jest Mariusz Pudzianowski?

Mariusz Pudzianowski dał się poznać głównie jako strongman. Karierę zaczął w 1999 roku w maju startując w pierwszych zawodach Strongman. Pierwszy medal w historii Polski w sporcie Strongman zdobył wraz z Jarosławem Dymkiem na Drużynowych Mistrzostwach Świata Par Strongman. Jest jedynym człowiekiem w historii który zdobył pięciokrotnie tytuł Najsilniejszego Człowieka Świata na Mistrzostwach Świata Strongman w latach 2002, 2003, 2005, 2007 i 2008. Startował z sukcesami w wielu zawodach Strongmanów, m. in. w Mistrzostwa Polski Strongmanów, Super Serii czy Arnold Strongman Classic. Od 2005 roku organizuje w Łodzi własny cykl zawodów siłaczy pod nazwą Pojedynek Gigantów. Po zakończeniu kariery jako Strongman w 2009 roku postanowił spróbować swoich sił jako zawodnik MMA. Swoją pierwszą oficjalną walkę stoczył na 11 gali KSW. W walkach MMA bierze udział do tej pory z różnymi wynikami. Poza działalnością czysto sportową, wziął udział w programach rozrywkowych oraz zagrał w teledysku zespołu Pudzian Band, który założył jego brat.

Ile wynoszą zarobki Mariusza Pudzianowskiego?

Mariusz Pudzianowski całkiem nieźle radzi sobie w walkach MMA, co pozwala mu osiągać z tego tytułu całkiem niezłe dochody. Rozpoczynając swoją karierę jako zawodnik mieszanych sztuk walki za występ otrzymywał gażę w wysokości 200 tys. złotych, która stopniowo po kolejnych sukcesach wzrastała. Zarobki Pudziana za walki MMA nie zostały podane do oficjalnej wiadomości, jednak mówi się że za udział w dwóch walkach w 2016 roku miał zgarnąć około miliona złotych. Do tego dochodzą jeszcze pieniądze od sponsorów z którymi współpracuje. Pudzianowski czerpie dochody również z działalności pozasportowej. Jest właścicielem firmy transportowej Pudzianowski Transport oraz ma swoją własną salę bankietową w Białej Rawskiej „U Pudziana”. Wszystko to powoduje, że niektóre portale donoszą iż w 2016 roku Pudzianowski zarobił około dwóch milionów złotych.

Mariusz Pudzianowski to kolejny dobry przykład, że sportowiec na samym sporcie nie zarabia. Pieniądze od sponsorów, czy prowadzenie własnej działalności potrafią przynieść sporo dochodu, dzięki czemu po zakończeniu kariery, czy mając za sobą szczyty formy sportowcy dalej nieźle zarabiają.